noa hummer front

NOA Hummer

Елегантна издржливост

Комбинацијата на отпор и елеганција во уникатен пакет го прави NOA Hummer идеален за оние кои сакаат издржлив и убав уред.

gesture_sensing

Идентификување на гестот

dual_sim

Двоен СИМ

4g

4G LTE

fast_charging

Брзо полнење

noa hummer front

За екстремни услови

Целосна метална рамка

ЗГОДЕН ОД СИТЕ СТРАНИ.

Една од дефинираните карактеристики на уредот NOA Hummer е метална рамка која комбинира смачкан алуминиум со гумени површини, давајќи му на уредот анти-плитка и издржлива површина што може да се одржи цврста дури и кога е влажна!

noa hummer icon feature

Отпорен
на удари

noa hummer icon feature

Отпорен
на притисок

noa hummer icon feature

Отпорен
на вода

noa hummer icon feature

Отпорен
на гребнатини

noa hummer side

NFC технологија

Комуницирајте со покрет на раце

hummer double
hummer icons

Чекорете во иднината со NOA Hummer!

Мобилните телефони постојано се развиваат и добиваат нови функции во нашите животи. Со вашиот читач на NFC, вашиот мобилен телефон може да чита и да комуницира со разни NFC тагови вградени во различни уреди и да ги користи за различни цели, од едноставна идентификација до реализација на виртуелен паричник.

Забавувајте се надвор, без оглед на времето

NOA Hummer го имплементира стандардот IP68 , кој ви овозможува да снимате фотографии во дожд и снег. Снимајте незаборавни фотографии и искажете ја вашата уметничка позадина!
noa hummer camera

Не пропуштајте акција

Многу убави пејсажи се проодни. Со задната камера Hummer 13MP, сите сцени што ги среќавате ќе бидат за вас засекогаш!

Користењето на компјутер за да воспостави видео повици е излишно во свет кој станува се повеќе мобилен. Кажете му на светот кој сте со предната камера од Hummer 5MP!

noa hummer side

Бидете слободни, бидете ваши

Уживајте во пустината со NOA Hummer , и бидете сигурни дека вашиот придружник ќе ги има сите функции што ви се потребни на патот или во природата!
 • Цврста метална рамка

 • Екран заштитен со горила стакло

 • Долготрајна батерија

 • Двојно позиционирање на сателити

 • NFC технологија

 • И многу повеќе ...

Техничките спецификации

 • MT6737T Quad Core 1.5GHz
 • 5” FHD IPS 1080*1920 px
 • 2GB RAM / 16GB
 • 3500 mAh lithium
 • Fast charging
 • Android 7.0
hummer noa mobile sketch
 • 5MP / 13MP
 • 4G LTE, BT4.0, WiFi b/g/n
 • IP68
 • GPS + AGPS
 • NFC
 • 153*78.9*12.6 mm

Подршка