NOA N8

Зошто да правите компромис?

УЖИВАЈТЕ ВО ВАШИОТ ДИГИТАЛЕН ЖИВОТ

android

Android 7.0

cpu

Octal core CPU

fast_charging

Брзо полнење

fingerprint

Читач на отпечатоци на прсти

camera

Двојна задна камера

ram_rom

4GB / 64GB

Vedno si prizadevamo našim uporabnikom zagotavljati najsodobnejše in najboljše tehnologije. V skladu s tem s ponosom predstavljamo NOA N8 z razmerjem zaslona 18:9, ki ponuja svetel in zelo širok zaslon, ki bo izpolnil vse vaše potrebe.
Razširite svoj razgled z NOA N8!0

n8 phone frontside

Новиот стандард

18:9 FULL SCREEN
90% SCREEN TO BODY
6.0" GORILLA GLASS 4
SHARP DISPLAY

noa n8 dts icon

ФАНТАСТИЧЕН ЗВУК ВО ВАШИОТ ЏЕБ

noa n8 icon noa n8 icon noa n8 icon

DTS технологијата ја подобрува јачината на звукот, ширејќи го во хоризонтален и вертикален правец, при што ја надминува физичката ограниченост на звучникот.

живајте во подобриот звук, каде и да сте!

Двојно позабавен!

SONY IMX 258 DUAL-LENS CAMERA

Секоја заматена фотографија, направена под лошо осветлени услови е еден незаборавен момент кој што нема да биде споделен на социјалните мрежи.

 • SAMSUNG S5K3P3SP06-FGX9

  16MP СЕЛФИ КАМЕРА

 • SONY IMX258 (COB)

  SONY IMX258 (COB)

 • GALAXY CORE GC5025

  GALAXY CORE GC5025

noa n8 back

Останете сигурни дека сите Ваши специјални моменти ќе бидат запаметени со двојната 13/5MP камера на NOA N8 и покажете колку се забавувате!

noa n8 lens visual
 • X3 ДИГИТАЛЕН ЗУМ

 • АВТОМАТСКИ ФОКУС

Кога фотографираме, дури и најубавите субјекти не можат да дојдат до израз, доколку фотографираме со инфериорна технологија.

За да бидеме сигурни дека ќе имате најдобар резултат при споделување на вашите најзабавни моменти, го опремивме NOA N8 со 16МP предна камера, давајќи ви шанса да им покажете на другите што пропуштаат!

3xCAMERA / 2xFLASH

Покажете ја Вашата најдобра страна

Поголемиот број на апликации и постојаните објавувања на социјалните мрежи создаваат голем притисок на животниот век на батеријата на мобилните телефони.

За да се намали бројот на полнења на батеријата, го опремивме моделот NOA N8 со таканаречена PumpExpress+ charge технологија која користи прецизен мониторинг на волтажата за полнење на вашиот телефон и притоа брзо ја полни батеријата!

ПОДГОТВЕНИ ЗА СПРИНТ?

PUMPEXPRESS+ ТЕХНОЛОГИЈА

Батерија 5000mAH

ЕНЕРГИЈА ЗА ИНТЕНЗИВНО КОРИСТЕЊЕ

Секој ден се повеќе го користиме мобилниот телефон а со тоа поинтензивно ја трошиме батеријата.

Бидете сигурни дека вашиот телефон и понатаму ќе биде функционален како на почетокот од денот бидејќи NOA N8 располага со капацитет на батеријата од 5000mAh.

Започнете со истражување!

noa n8 hand
 • noa n8 feature
 • noa n8 feature
 • noa n8 feature
 • noa n8 feature
 • noa n8 feature
 • noa n8 feature

Без грижи за сигурноста

sensor

ЗАДНО КАПАЧЕ

СЕНЗОР ЗА ОТПЕЧАТОК ОД ПРСТ

ОТКЛУЧУВАЊЕ ЗА

0.1 СЕКУНДА

БЕЗБЕДНОСТ НА

НИВО НА МИКРОПРОЦЕСОР

Паметењето на ПИН броевите и шемите може да биде напорно. Со NOA N8 може да размислувате за попродуктивни нешта и да го отклучите телефонот само со допир.

Чувајте ги вашите податоци со единствен код!

Без рамка

Целосно метално куќиште

8.8mm

Заоблен дизајн

Двојна антена

20% подобрен сигнал

USB Type-C

MTK chipset

element-n8.design5

25% подобра енергетска ефикасност

4G LTE

Dual SIM standby

Вашиот свет, во вашиот џеб

ЗА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ

noa n8 phone
 • 4GB RAM

 • 64GB ROM

 • ДО 256GB MICRO SD

 • MT6750 HELIO P10

 • OCTAL CORE CPU

 • ANDROID 7.0

И покрај можностите за чување на податоците на „облак“, најдобра опција за зачувување на чувствителните податоци е во самиот уред.
NOA N8 има 64GB внатрешна меморија и 4GB РАМ меморија што овозможува со сигурност да ги користите вашите апликации

NOA N8 има 64GB внатрешна меморија и 4GB РАМ меморија што овозможува со сигурност да ги користите вашите апликации

noa n8 horizontal

Техничките спецификации

 • MT6750T Helio P10 8xCortex-A53 1.5GHz
 • 5.99” HD+,TFT 720x1440px 18:9
 • 4GB RAM
 • 64GB ROM
 • 5000 mAh lithium
 • Android 7.0
n8 tech image
 • 16MP / двојна камера 13MP+5MP
 • 4G LTE
 • Брзо полнење на батеријата со USB type-C
 • Отклучување со отпечаток од прст
 • Micro USB 2.0
 • 158.3*74.8*8.8mm

Подршка