NOA N2

Вашиот нов партнер.

NOA N2
display

5" FullHD

android

Android 7.0

fast_charging

3850mAh

cpu

3GB RAM

ram_rom

32GB Чување

Вашите податоци, на вашите раце

Складирањето на податоци на облак е совршено кога треба да споделувате информации, но локалното складирање значи дека вашите податоци се безбедни дури и со проблеми со серверот. Ние ги обезбедивме вашите приватни и деловни податоци и ги ставивме на вашите прсти со 32 гигабајти складирани на NOA N2.

Поедноставена безбедност

Износот на доверливи информации што треба да ги запомниме да функционираме во светот на бизнисот секојдневно расте експоненцијално. Олеснете го вашиот живот со читач на отпечатоци што овозможува N2 и вие да ги заштитите вашите податоци со едноставен допир.

noa n2 fingerprint

Светот на вашата дланка

Социјалните мрежи и мобилната технологија не донесоа поблиску од кога и да е, и ние обезбедивме дека и двете може да почувствувате кристално јасно со дисплејот на NOA N2 5 инчен FHD. Испратете ги пораките, објавите статус на социјалните медиуми и останете во контакт со вашите деловни партнери, пријатели и семејство и бидете сигурни дека ќе можете да ги доживеете со кристално чистота на NOA N2 Full HD екранот.

Испраќањето на пораки, објавување на социјални медиуми и фотографијата никогаш не било позабавно!

noa n2 phone part noa n2 phone part noa n2 phone part noa n2 phone part
noa n2 nougat

Да се наградуваш со десерт

NOA N2 го претстави најновиот Nougat 7.0, кој гарантира дека вашите апликации се во најсовремена оперативен систем

Биди во движење!

Нема ништо полошо од празна батерија кога сте надвор, но сега со NOA N2 со батерија од 3850 mAh секогаш можете да бидете во движење!

noa n2 silver noa n2 gold

Сребрни или златен?

noa n2 phones

Задна камера

noa n2 camera

Предна камера

noa n2 camera

Споделете го својот поглед на нештата

Предната 5MP камера, во комбинација со задната 13MP камера, има за да бидете сигурни дека можете да ја претставите вашата визија на сите.

Техничките спецификации

  • MTK6737T quad core 1.5GHz 64bit
  • 5“ inch FHD IPS SHARP 1920x1080px
  • 3GB RAM
  • 32GB Storage
  • 3850 mAh lithium
n2 noa mobile sketch
  • Android 7.0
  • 5MP front / 13MP back
  • 4G LTE
  • Отклучување со отпечаток
  • 142.7*69.3*8.9mm

Подршка